Dievišķā
proporcija

- ir zīmolu filozofija

Filozofija 1.61

Matemātiķi pazīst skaitli 1,61. Tas izsaka „zelta griezuma” dievišķo proporciju, kam pakļaujas visa dzīvā daba. Par „zelta griezumu” zināja jau senajā Ēģiptē, Babilonijā, Indijā un Ķīnā. Diženais Pitagors nodibināja slepenu skolu, kurā tika pētīta „zelta griezuma” mistiskā būtība. Eiklīds to izmantoja, lai radītu savu ģeometriju, bet Fīdijs – savas nemirstīgās skulptūras. Platons stāstīja, ka Visums ir veidots saskaņā ar „zelta griezumu”. Savukārt Aristotelis atklāja „zelta griezuma” atbilstību ētikas likumam. „Zelta griezuma” augstāko harmoniju sludinās Leonardo da Vinči un Mikelandželo, jo skaistums un „zelta griezums” esot viens un tas pats. Šī proporcija ir gan jūras gliemežvāku izliekumā, gan ziedu formā, gan vaboļu izskatā, gan skaistā cilvēka ķermenī.
Zīmola pirmās kolekcijas pamatā ir vieglums. Mākslinieks apzināti izvairījies no stila sarežģītības, izvēloties efektīvākos paņēmienus. Lai gan šķietami vienkāršas, rotas ir ļoti asprātīgas – reti kurš nepasmaidīs, ieraugot apkārt cilvēka sejai dejojošus naktstauriņus.
Vienlaikus kolekcijai piemīt apzināta stingrība – tajā nav stilistiska daiļuma un nevajadzīgu lentīšu. Stingrs ir arī kolekcijas pamatā esošais metāls – par tādu kļuvis vieglais un plastiskais titāns.
Jaunais uzņēmums „1.61 Jewelry Agency” savas estētikas pamatā izmantojis „zelta griezuma” principu. Innai Fedosejevai un viņas partneriem nepiemīt dizaineru ambīcijas, viņi no raibā rotaslietu pasaules klāsta izvēlas tikai tās, kuras viņu izpratnē atbilst „zelta griezuma” principam.
Inna Fedosejeva rotaslietas kolekcijām izvēlas, balstoties uz savu izpratni par to, kas varētu patikt mūsdienīgai sievietei, kura dzīvo lielpilsētā, audzina bērnus, strādā un daudz ceļo. Pēc viņas domām, rotām jābūt vieglām un vienkāršām, taču elegantām, kas neizraisa pārmērīgu apkārtējo cilvēku uzmanību, tomēr nepaliek arī nepamanītas. Pirmo kolekciju zīmolam „1.61” piekrita uzzīmēt pazīstamais mākslinieks – juvelieris Aleksejs Barsukovs, un tā ieguva taureņa veidolu, kas ir viena no pilnīgākajām „zelta griezuma” izpausmēm.